İnverter Soğutma Grubu İnverter İnverter Soğutma İnverter Soğutma Grupları

Çetiner Soğutma 11 yıllık tecrübesi ile yeni bir markalaşma yolunda kurumsal çalışmalarını sürdürüyor. Çok yakında Çetinerso Endüstriyel Soğutma Sistemleri ile hizmetlerini daha profesyonel düzeye çıkaracak,

SOĞUTMA GRUBU KULLANIM ALANLARI

Soğutma grupları aslen evoparatöre gelen suyu soğuturlar. Bu suyun kullanıldığı yere göre cihazında hizmet verdiği alan değişir. Bu su fancoiller yada klima santralleri aracılığı ile ortam soğutmasına hizmet edebilir ve bir konfor uygulamasında kullanılabilir.

Günümüzde birçok alışveriş merkezi, hastane, yüksek iş merkezleri gibi yapılar chiller grupları ile soğutulmaktadır. Endüstriyel tesislerde de makine ekipman soğutması, kaplama tesislerinde olduğu gibi kimyasal bir reaksiyonun soğutulması, plastik enjeksiyon kalıplarının soğutulması ve birçok proseste soğutma grubu kullanılmaktadır. Enerji, kağıt, gıda, kimya, plastik, demir çelik gibi sayısız sektörde soğuk su ihtiyacı hava yada su kaynaklı soğutma grubu tarafından sağlanmaktadır.

ÇOK FONKSİYONLU CHILLER GRUPLARI

Şu ana kadar chillerlerin en çok bilinen ve kullanılan su soğutma grubu işlevinden bahsettik. Ancak chiller grupları sadece soğutma veya ısıtma, eş zamanlı ısıtma ve soğutma, kullanım sıcak suyu gibi hizmetleri de vermektedir. Ve bunların bir çoğunu ısı geri kazanım özelliği sayesinde bedelsiz olarak gerçekleştirebilmektedir.

ISI GERİ KAZANIMLI SOĞUTMA GRUBU

Soğutma grupları soğutma işlemi yaptıkça bir başka yerde de ısıtma işlemi yapmaktadır. Genellikle bu atık ısı boşa gitmekte ve çevreye bırakılmaktadır. more info Oysaki soğutma grubu kısmi yada tam ısı geri kazanımı ile atık ısı bir başka yere aktarılabilir. Bunun en güzel örneği kullanım sıcak suyu eldesidir, cihaz soğutma yaptığı sürece bir boylerdeki suyu da bedelsiz olarak ısıtabilir. Özellikle endüstriyel tesislerde kullanılan soğutma grubu yaz kış soğutmaya çalışırlar. Bu soğutma işleminin atığı olan ısı, kullanım sıcak suyu yada idari bina ısıtmasında kullanılabilmektedir.

Çetiner Soğutma
İnverter Soğutma Grubu İnverter İnverter Soğutma İnverter Soğutma Grupları

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “İnverter Soğutma Grubu İnverter İnverter Soğutma İnverter Soğutma Grupları”

Leave a Reply

Gravatar